Multimedialny stół terapeutyczny

Senior+Wigor proponuje nowość na rynku pomocy terapeutycznych dla osób starszych:
„Multimedialny stół terapeutyczny„.
Jest to interaktywne urządzenie, które dzięki zajęciom przy stole wspomaga motorykę, koordynację ruchową, spostrzegawczość, szybkość reakcji. Praca przy multimedialnym stole terapeutycznym motywuje Seniorów do podejmowania aktywności fizycznej oraz stanowi okazję do interakcji społecznych. Dodatkowo jest świetną zabawą dla osób starszych, daje im wiele radości oraz pozwala przełamać bariery w korzystaniu z nowoczesnych technologii.

Stół terapeutyczny może stać się również „Interaktywną podłogą dla Seniorów”.
Specjalny projektor wyświetla obraz na stole lub na podłodze, przy czym jest to obraz reagujący na ruchy użytkowników. Urządzenie ma pełnić rolę innowacyjnej formy edukacji i rehabilitacji połączonej z rozrywką.

Multimedialny stół terapeutyczny pozwala wyświetlić obraz o wymiarach 345×260 cm już z wysokości 3 m. Zawiera także zestaw multimedialnych ćwiczeń, gier i zabaw oraz aplikacji rewalidacyjnych przeznaczonych do pracy z osobami starszymi. Jest to urządzenie które świetnie się również sprawdzi w rehabilitacji seniorów cierpiących na demencję starczą i chorobę Alzheimera.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *